Szkolne Koło Caritas
przy Zespole Szkół Publicznych
im. Danuty Siedzikówny ps. INKA
ul. Wolności 14 oraz przy Parafii
pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Jana Pawła II 76-010 w Polanowie
Udało się! Dziękujemy Ci, Maryjo!
Tak jak planowaliśmy, zdążyliśmy na Apel Jasnogórski!
Udało nam się wejść za kraty i być tuż przed ołtarzem. Dziękowaliśmy Matce Bożej za naszą wycieczkę.  Naszą wspólną modlitwę możesz zobaczyć tutaj:
DZIEŃ 6 - 12.06.2015
Rano, po Mszy Świętej oraz śniadaniu, wyruszyliśmy nad wodospad Siklawa, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Zdjęcia na tle tego wodospadu były niesamowite! Następnie udaliśmy się na Wielką Krokiew - skocznię, z której skakał między innymi Adam Małysz. Byliśmy zachwyceni widokiem, który zobaczyliśmy będąc na samej górze. :)
Niestety już dziś czas wracać do domu... W drodze powrotnej chcemy udać się do Częstochowy. Mamy nadzieję, że zdążymy na godzinę 21:00, by móc tam podziękować Matce Bożej za naszą wycieczkę oraz prosić o szczęśliwy powrót do naszych domów. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas -
TV TRWAM godzina 21:00 - szukajcie żółtych kamizelek! :)
Po podziękowaniu Pani Jasnogórskiej kontynuujemy naszą podróż powrotną.
Z przykrością żegnamy się z pięknymi górami. Pozostały nam jedynie rewelacyjne wspomnienia oraz zdjęcia, które za każdym razem wywołują uśmiech na twarzy.
Z chęcią zostalibyśmy tutaj jeszcze dłużej, jednak chcemy już wrócić do naszych rodzin i podzielić się z nimi wszystkimi przygodami, jakie nas tutaj spotkały!
Jeszcze raz, po raz ostatni w tym roku, pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie z Zakopanego! 
Więcej zdjęć z danego dnia w galerii po prawej stronie! :)
DZIEŃ 5 - 11.06.2015
Dziś musieliśmy wstać bardzo wcześnie, bowiem już o 6:00 rano wyjechaliśmy do Wieliczki. Zostaliśmy tam oprowadzeni po cudownej kopalni soli
i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. 
Po zwiedzeniu kopalni soli w Wieliczce wyjechaliśmy do Krakowa.
Zwiedziliśmy tam między innymi Zamek Królewski na Wawelu.
Mieliśmy okazję zobaczyć groby znajdujące się w kryptach pod katedrą wawelską - były to między innymi groby pierwszych władców odrodzonego Królestwa Polskiego, ale też tragicznie zmarłej 10 kwietnia 2010 roku pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie mogliśmy zrobić sobie zdjęcia przy bardzo groźnym wawelskim smoku. :) 
Podróżujemy śladami Św. Jana Pawła II, patrona naszego SKC.
Będąc w Krakowie nie mogliśmy nie zwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, do którego pielgrzymował nasz Ojciec Święty. Było to dla nas ogromne przeżycie! Jednak czas wracać do Zakopanego! Dziś wieczorem czekają nas kolejne atrakcje. Między innymi zabawy oraz kąpiel w basenie znajdującym się obok naszego ośrodka! Serdecznie pozdrawiamy z samego Zakopanego! 
Więcej zdjęć z danego dnia w galerii po prawej stronie! :)
DZIEŃ 4 - 10.06.2015
Wypoczęci po wczorajszej wyprawie na Morskie Oko mieliśmy mnóstwo sił, aby przywitać dzisiejszy dzień serdecznymi uśmiechami! Rano uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, a następnie zjedliśmy najważniejszy posiłek dnia, czyli śniadanie!
Pomimo tego, że przez cały dzień świeciło słońce i była fantastyczna pogoda do zwiedzania, w pewnym momencie było nam zimno, bowiem byliśmy w Jaskini Mroźnej! Ta wielka Jaskinia skrywała wiele tajemnic, które z ogromnym zapałem odkrywaliśmy. Mogliśmy poczuć się tak, jak bylibyśmy jaskiniowcami! Jednak naszym zdaniem życie w blasku słońca jest o wiele lepsze! :) 
Z Jaskini udaliśmy się prawie pod samo niebo - na Gubałówkę! Podróż na nią była niesamowitą przygodą. Mogliśmy tam robić piękne zdjęcia i rozkoszować się widokiem gór. Po Gubałówce przyszedł czas na obiad.  
Chwila odpoczynku i kolejna atrakcja - zakopiański basen! :) Ogromnie dużo zabawy i radości! Basen w górach to naprawdę ciekawa sprawa!
Więcej zdjęć z danego dnia w galerii po prawej stronie! :)
DZIEŃ 3 - 09.06.2015
Dziś rano, po Mszy Świętej, zjedliśmy pyszne śniadanie i wyruszyliśmy na naszą pierwszą dłuższą wędrówkę. Dziś naszym celem było Morskie Oko!
Pomimo tego, że droga była bardzo długa, to nikt się nie poddawał. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jedno z najciekawszych miejsc w Polsce. Niestety, w drodze powrotnej spotkała nas niemiła niespodzianka, bowiem byliśmy świadkami prawdziwej Zakopiańskiej burzy! Jednak dla nas nie było to przeszkodą i mogliśmy kontynuować naszą wędrówkę.
Po tej wyprawie udaliśmy się na obiad, był bardzo pyszny!
Jednak kolejną atrakcją dzisiejszego dnia był czas wolny na Krupówkach! Mogliśmy tam spacerować, kupować pamiątki dla najbliżych, robić cudowne zdjęcia i cieszyć się urokiem Zakopanego. 
Teraz zbieramy siły na jutrzejszy dzień, ponieważ on również będzie niezapomniany! Pozdrawiamy serdecznie!
Więcej zdjęć z danego dnia w galerii po prawej stronie! :) 
DZIEŃ 2 - 08.06.2015
Podczas bardzo długiej podróży, w drodze do Zakopanego, zwiedziliśmy Muzeum w Oświęcimiu. Wszyscy uczestnicy byli zdumieni tym, co zobaczyli. Muzeum wzbudzało niesamowite emocje.
„Po muzeum w Oświęcimiu oprowadzała nas pani Ewelina, od
której dowiedzieliśmy się bardzo wielu ciekawych rzeczy; między innymi to, że
nasz patron – Św. Jan Paweł II, zapalił świecę w celi Św. Maksymiliana Kolbe.
Dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie po wojnie. Kobiety miały ścinane włosy
i wyglądały jak mężczyźni. Więźniowie musieli mieć na sobie pasiaste stroje.
Przewodniczka opowiedziała nam historię o dziewczynce, która szukała na
zdjęciach swoją ciocię, a cała klasa pomagała jej w szukaniu. Gdy w końcu ją znaleźli, dziewczynka była bardzo szczęśliwa, że mogła zobaczyć swoją ciocię, chociaż na zdjęciu. Więźniowie dostawali 0,5 litra napoju (kawy lub herbaty), a po pracy kawałek chleba z dżemem. Pani zabrała nas do takiego miejsca, gdzie dzieci
spały same (bez rodziców) na drewnianych, niewygodnych łóżkach. Rura przecięta
na pół służyła jako umywalka. Ciężko jest nam wyobrazić sobie codzienność tych
ludzi, to, w jakich warunkach żyli i jak dawali sobie radę, ponieważ my,
w naszych czasach, żyjemy w luksusach.”
                                                                                    ~Amelia G. i Hanna Sz. z klasy Vb
Po niezwykłej lekcji historii ruszyliśmy w dalszą podróż. Gdy dojechaliśmy do Białego Dunajca, zostaliśmy serdecznie przywitani. Omówiliśmy sprawy organizacyjne, rozpakowaliśmy się i już mogliśmy cieszyć się pięknem polskich gór. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku.
Jesteśmy szczęśliwi, że możemy tu być!
Więcej zdjęć z danego dnia w galerii po prawej stronie! :)
DZIEŃ 1 - 07.06.2015
To już dziś! :)
W końcu wyruszamy na długo wyczekiwaną wycieczkę!
Dzięki naszym darczyńcom udało nam się zebrać odpowiednią kwotę
i będziemy mogli zwiedzić najpiękniejsze góry w Polsce!
Wyruszamy o 22:00 i pomimo tego, że wiemy, że przed nami długa podróż, to i tak każdemu z nas towarzyszy uśmiech na twarzy.
Czas żegnać się z rodziną, w końcu wyruszamy! :) 
Tu jesteśmy!
Zobacz zdjęcia z danego dnia:
GALERIA - dzień 6
GALERIA - dzień 5
GALERIA - dzień 4
GALERIA - dzień 3
GALERIA - dzień 2